Cena zawsze jest dla ciebie na pewno ważnym kryterium wyboru. Nierzadko jest kryterium najważniejszym. Automatycznie rezygnujesz bowiem z tych produktów, które od razu wydają ci się za drogie. Znasz swoje możliwości i ograniczenia, tak więc wiesz bardzo dobrze, na co możesz sobie pozwolić, a czego powinieneś unikać. Wiesz też, że czasem jednak warto zainwestować w coś ciut droższego

. Dobra kawa ziarnista nie może przecież kosztować kilku czy nawet kilkunastu złotych za opakowanie

Ile zatem powinieneś za nią zapłacić, by od razu mieć gwarancję jej wysokiej jakości i rewelacyjnego smaku?

Oczywiście na świecie parzy się przeróżne odmiany kawy ziarnistej. Za jedną z najlepszych uznaje się kawę Kopi Luwak, która jest też zarazem kawą najdroższą. O jej smaku pisało już mnóstwo dziennikarzy. Wszyscy się nim zachwycają, mimo iż mało kto miał z nim bezpośrednią styczność. A ile kosztuje taka przyjemność? Na jaki wydatek musiałbyś się przygotować, gdyby zamarzyła ci się Kopi Luwak? Filiżanka tej kawy to koszt ok. dwustu złotych. A mówimy tu oczywiście o jednej małej filiżance. W żadnym wypadku nie jest to produkt ekonomiczny. To taka ciekawostka, którą oczywiście fajnie sprawdzić, ale wcale nie trzeba tego koniecznie robić.

Na dobrą kawę nie musisz wcale wydać aż tak dużych pieniędzy. Mało kogo byłoby na to stać. Nawet zamożni Polacy raczej niechętnie płaciliby dwieście złotych za jedną filiżankę naparu. Dobra kawa ziarnista nie musi więc kosztować setek czy tysięcy złotych. Ogólnie rzecz biorąc jej cena nie powinna być jednak niższa od osiemdziesięciu złotych za kilogram. Najlepiej delikatnie podwyższ tę normę. Uznaj, że od tej pory będziesz kupować wyłącznie te kawy ziarniste, które za kilogram będą kosztować przynajmniej sto złotych. Za tę cenę uzyskasz naprawdę świetny produkt. Każda kawa ziarnista kosztująca sto złotych za kilogram będzie kawą jakościową, smaczną i bardzo aromatyczną.