Chyba każdy wie, jak smakuje rumianek herbata. Każdy może też wydedukować, że musi mieć ona pewne lepsze i bardziej nietypowe właściwości, skoro tak wiele ludzi pije ją regularnie, a niektórzy z nich robią to codziennie. Gdyby rumianek nie wpływał korzystnie na zdrowie czy urodę, już dawno temu zniknąłby ze sklepowych czy aptecznych półek.

A jednak wciąż można go kupić, a wręcz cały czas przybywa zawierających go produktów. Aby jednak czerpać jak najwięcej korzyści z regularnego przyjmowania rumianku, trzeba nauczyć się go parzyć.

Niestety – Polacy wyraźnie upodobali sobie herbatki ekspresowe. Na ogół nie chce im się korzystać z naturalnych roślinnych suszy, bo wydaje się im, że z ich zaparzeniem są tylko same problemy. A przecież wykonanie naparu z prawdziwej roślinki trwa niemalże tyle samo ile wyciągnięcie torebki z opakowania, wrzucenie jej do kubka i zalanie jej wrzątkiem. Na pewno warto więc odzwyczaić się od korzystania z herbatek ekspresowych. Są one niestety mało wartościowe. Bywają wygodne, ale co z tego, skoro wypełniane są jedynie odpadkami prawdziwej jakościowej herbaty. Susz trafia to torebeczek, które same w sobie bywają szkodliwe dla organizmu. Mogą bowiem wydzielać się z nich różne toksyczne substancje. A one pod wpływem zadziałania wyższej temperatury bardzo szybko przenikają do samego naparu, który z czegoś zdrowego staje się czymś szkodliwym.

Prawdziwa rumianek herbata może powstać wyłącznie z naturalnego i wysokojakościowego suszu. Takie zioło okaże się nawet tańsze od herbatek ekspresowych, a i z jego zaparzeniem nikt nie będzie mieć problemów. Nie trzeba nawet używać tutaj specjalnych urządzeń. Wystarczy wsypać po prostu niewielką łyżeczkę suszu do kubka i zalać ją wrzątkiem, a następnie przykryć spodkiem czy małym talerzykiem i odłożyć na piętnaście minut. Po tym czasie napar od razu można już wypić. Jeżeli komuś przeszkadzają natomiast kawałki rumianku występujące w miksturze, zawsze można ją jeszcze przecedzić.