Kształtowanie sylwetki jest procesem trudnym zwłaszcza wtedy, gdy trzeba się w nim skoncentrować na uporaniu się z nadwagą bądź otyłością. Zanim jednak przejdziesz na jakąkolwiek niskokaloryczną dietę, zafunduj sobie całościowy uzdrawiający detoks. Pomogą ci go przeprowadzić specjalne napoje na odchudzanie. Poniżej znajdziesz przepisy na te, które działają absolutnie najlepiej i skutecznie zastępują drogie i trudno dostępne suplementy diety. Wykonane z samych naturalnych składników przy okazji poprawią stan twojego zdrowia. Pij je codziennie i zacznij cieszyć się smukłą zgrabną sylwetką!

Najprawdopodobniej dobrze znane są ci już wszystkie prozdrowotne właściwości zielonej herbaty. Ludzie piją ją po to, by dostarczyć sobie całej masy antyoksydantów, czyli opóźnić starzenie się skóry i spowolnić starzenie się całego organizmu. Zielona herbata rzeczywiście jest wyraźnie bogata w przeciwutleniacze, co sprawia, że częściowo pomaga ona nawet chudnąć. Staraj się ją pić codziennie w ilości dwóch filiżanek. Pamiętaj tylko, by ograniczyć wtedy spożycie kawy. Oba napoje zawierają bowiem sporo kofeiny, z którą nie wolno przesadzać, bo pomimo tego, że ma ona korzystne właściwości, spożywana w dużych dawkach wywołuje różne skutki uboczne i prowadzi m.in. do wyraźnego rozdrażnienia.

Na co dzień powinieneś gasić swoje pragnienie przy pomocy zwykłej wody. Jeżeli jednak chciałbyś stworzyć z niej skuteczne napoje odchudzające, powinieneś uzupełnić ją przede wszystkim cytrusami. Za każdym razem uzupełniaj wodę sokiem z cytryny bądź sokiem z pomarańczy. Miksturę wzbogać łyżeczką syropu klonowego oraz szczyptą pieprzu kajeńskiego. Taki napój doskonale oczyści twój układ pokarmowy. Jeżeli będzie pity regularnie (najlepiej codzienne) przyczyni się też do szybszej utraty nadmiernej wagi.

Nie musisz jednak wcale bawić się w samodzielne przygotowywanie tych wszystkich mikstur. Jeżeli należysz do osób lubujących się w gotowych rozwiązaniach, wybieraj w sklepach gotowe napoje na odchudzanie. Mogą to być mieszanki ziół, herbatki nawet antyoksydacyjne soczki. Znakomicie urozmaicą one twoją codzienną dietę.