Jest dobrą alternatywą dla czarnej herbaty lub mocnej kawy, jest też naturalnym lekiem na wiele przypadłości. Zielona herbata to jeden z tych darów natury, z których skorzystać może każdy z nas.

Dlaczego po tą aromatyczną herbatę warto sięgać regularnie?

Zielona herbata to cenny dodatek do zdrowej diety oraz napój, który może pomagać nam w walce z licznymi przypadłościami. O tym, jak pozytywny wpływ na nasz organizm może mieć ten napój, najlepiej może świadczyć to, iż od dawna o tej herbacie mówi się jako o „eliksirze młodości”. Faktycznie, zielona herbata to cenione źródło substancji, które mają rewelacyjny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia oraz na nasz wygląd. Wiadomo, że napój ten może nam dostarczyć wiele cennych dla zdrowia minerałów, takich jak: potas, cynk i żelazo. Witamina A i C, witaminy z grupy B – oto kolejne substancje, dzięki którym zielona herbata staje się cennym sojusznikiem w naszej codziennej walce o zdrowie. Co warto wiedzieć o leczniczych właściwościach tego daru natury?

Zielona herbata ma rewelacyjny wpływ na nasz układ pokarmowy, a regularne sięganie po nią pomaga nam w walce z wolnymi rodnikami. Znajdujące się tu taniny dobrze wpływają na nasz nastrój, z kolei teina sprawia, iż zielona herbata dodaje nam sporo energii do działania. Właściwości tej herbaty docenią też z pewnością te osoby, które szukają naturalnego wsparcia w walce ze zbędną tkanką tłuszczową. Picie tej herbaty korzystnie wpływa na nasz wygląd. Dzięki substancjom, które można tu znaleźć, nasza skóra staje się piękniejsza i zdrowsza, a walka o utrzymanie jej młodego wyglądu staje się łatwiejsza.

Przeciwbakteryjne właściwości zielonej herbaty sprawiają też, iż świetnie sprawdza się ona jako naturalny kosmetyk dla tych, którzy chcą zapewnić cerze trądzikowej możliwie jak najlepsza pielęgnację.